Geoblog.pl    addapp    Podróże    Tajwan/Indonezja    Dzien nr 2

Dzien nr 2

Taiwan
Taiwan, Taipei

Wracam do kostki jak po maratonie. Padniety. Znowu dzien opoznienia w pisaniu. Ale co tam. Wczoraj dwa przystanki. Mauzoleum Chang Kai-shek i Taipei Zoo. W bardzo telegraficznym skrocie. Mauzoleum nie zachwycilo, jezeli chodzi o zawartosc. Najwiekszym problemem byly opisy w robaczkach. Mozna wejsc, zobaczyc, ale rewelacji nie ma. Jak sie bedzie mialo szczescie, to mozna trafic na zmiane warty. Cos w stylu naszej zmiany, przy GNZ. Po za tym fajna architektura. Na Mauzoleum, mozna przeznaczyc spokojnie 2 h z dojazdami. Po mauzoleum, zoo. Tym razem wszedlem bez problemu. Natomiast okazalo sie, ze samo ZOO jest bardzo czasochlonne. Nie jest moze obfite w atrakcyjna faune, choc jest Panda i Panda czerwona ( tej pierwszej niestety nie udalo sie zobaczyc ), ale jest naprawde rozlegle. Jezeli sie wybieracie, to spokojnie 4 - 6 h mozecie przeznaczyc. Bilet do zoo 60 NT$, plus za wejscie do Pandy Wielkiej, 40 NT$. Czy polecam ?? Milo spedzilem czas. Wiec tak. I tak zlecial caly dzionek. Wieczorem nie mialem juz na nic sil. Poszedlem do budki, kupilem jedzonko i spac.

pozahoryzont
pozahoryzont - 2014-12-01 14:30
Do roboty i na miasto ;-) A przy okazji, szczepiłeś się na coś przed wyjazdem czy poleciałeś na partyzanta ?:)

Zasoby: 116 wpisów116 77 komentarzy77 1313 zdjęć1313 0 plików multimedialnych0

02.08.2020 - 11.08.2020