Geoblog.pl    addapp    Podróże    Tajwan/Indonezja    Hualien

Hualien

Taiwan
Taiwan, Hualien

Jestem burzujem. Z wiekiem zapomnialem, na czym polega piekno podrozowania. Poznawac kraj. To jedno. Ale czy poznasz kraj, nie majac stycznosci z ludzmi ?? Hualien. Dotarlem wedlug rozkladu jazdy o 13.46. Punkt. Dotarlem do hostelu Journey, 10 minut pozniej, spokojnym spacerkiem. Wlascicielka przywitala mnie perfekcyjnym angielskim i zaprowadzila do pokoju. Mam 3 wspollokatorow. Pozniej pokazala na mapie, co warto zwiedzic. I ruszylem na miasto. Obszedlem to co planowane i troszke wiecej. Hualien jest przyjemnym miastem. 300 tys mieszkancow. Fajna struktura. Kolorowe, tetniace zyciem ulice. Ogolnie, duzo do zwiedzania w samym miescie nie ma. Port, nabrzeze, park miejski, miejsce gdzie spadl samolot kamikadze, stare pozostalosci wioski japonskiej. Glownym atutem Hualien, jest bliskosc Taroko National Park. A co tam jest do zobaczenia, przekonam sie jutro. Dzisiaj zwiedzilem ( schodzilem ), to co wymienilem wyzej. Jutro wsiadam w samochod z wypozyczalni i ruszam.
Teraz siedze przed hostelem, w towarzystwie wspolmieszkancow i pijac tradycyjna wodke ryzowa z sokiem pomaranczowym, slucham jak chlopaki graja na gitarze i pudelkowej perkusji. Przez ostatnie lata wygodnego jezdzenia po swiecie, zapomnialem ze to wlasnie takie miejsca jak to w ktorym dzisiaj jestem, tworza niepowtarzalna atmosfere i niezapomniane wspomnienia, z kazdej podrozy. Powoduja ze spotykajac nowych ludzi i wymieniajac sie spostrzezeniami, doswiadczeniami i opowiesciami tworzymy sobie obraz swiata. Zawiazujemy nowe znajomosci, tworzymy nowe przyjaznie. Mamy stycznosc z kultura danego kraju, ale rowniez z ludzmi spoza, wnoszacych swoja wlasna kulture. Kazdy hostel jest tyglem kultur. A jezeli trafimy jeszcze, do dobrze prowadzonego hostelu, czujemy sie jak w domu. I tak sie wlasnie czuje. Jak bym byl u siebie. Zapomnial wol jak cieleciem byl. Oj starzeje sie starzeje. Ale ciesze sie, ze moge poczuc sie jak 15 lat temu, kiedy caly czas tak podrozowalem. Powrot do korzeni. A wodka... pyszna. Choc nadal mamy opinie, ze jestesmy niezniszczalni jezeli chodzi o alkohol :)

Zasoby: 116 wpisów116 77 komentarzy77 1313 zdjęć1313 0 plików multimedialnych0

02.08.2020 - 11.08.2020