Geoblog.pl    addapp    Podróże    Wietnam - 3500 kilometrów motorem. I ciut Kambodży.    Yen Binh
2018

Yen Binh

Wietnam
Wietnam, Yên Bình

Środek pustkowia. Nocuję w Vu Linh Farmstay. Od nieba dzieli mnie strzecha, a cisza aż boli. Siedząc na łóżku czuję powiew wiatru.
Wyjechałem z Sapy i w sumie zaraz po wyruszeniu zacząłem się śmiać. Z siebie. Póki była ładna pogoda to wszystko było ok. Ale gdy pogoda się załamała zrozumiałem jakim byłem kretynem wybierając się na północ bez odpowiedniego ekwipunku. Nie ruszyłem na południe. Uciekam z północy. Prognozy pogody mówią o deszczu i temperaturach w zakresie 10-16. Nie jestem na takie warunki przygotowany. Dzisiaj jadąc motorem do obecnej kwatery przemarzłem, przemokłem, prawie zrezygnowałem. W pewnym momencie chciałem tylko dojechać. Nie patrzyłem na krajobrazy ( zresztą nie było na co ) tylko skupiałem się na drodze. Jak planowałem w Hanoi to chciałem pojechać prawą stroną. Ale to jeszcze dalej na północ. I wysokości ponad 1500 m npm. Więc nie będąc desperatem obieram najprostszą drogę do Hanoi. Tam doprowadzam się do stanu rozgrzanego, daje motor do przeglądu i ruszam na południe. Koniec przygody na północy. Może kiedyś tu wrócę. Przygotowany. Bo jeszcze dużo rzeczy jest do zobaczenia. To tyle. Na obronę powiem tylko że w domu absolutnie nie dotykam motoru. Wiedza jest bezcenna. Teraz już wiem. Jutro Hanoi.

mamaMa
mamaMa - 2018-12-26 22:14
Wiedza i doswiadczenie, ale czyz takie "wpadki" nie tworza wspomnien? Nie dodaja uroku? Nie staja sie trescia niejednej opowiesci? Gdyby wszystko szlo jak z platka i na wszystko bylbys przygotowany ...

Zasoby: 116 wpisów116 77 komentarzy77 1313 zdjęć1313 0 plików multimedialnych0

02.08.2020 - 11.08.2020